استایلینگ, پرزنت

چادر قجری یا چادر شمسه؟

چادر شمسه

چرا چادر قجری؟

چادر کمری یا چادر قجری یکی از قدیمی ترین مدل های چادر در ایران می باشد. این چادر در دوران قاجار بسیار رواج داشته است که علاوه بر چادر یک روبنده سفید و بلند نیز همراه با آن استفاده می شد.

چی شد چادر قجری کمرنگ شد؟

قانون برداشتن اجباری حجاب در دوران حکومت پلهوی به مدت 7 سال به طول انجامید. بعد از برداشتن قانون حجاب اجباری استقبال بانوان با حجاب به چادر قجری یا چادر کمری کمرنگ شد. چرا که در دوران بعد از قانون بی حجابی اجباری استفاده از روبنده سفید و بلند به شدت کاهش پیدا کرد و از طرفی یکی از ایرادات چادر قجری این است که جلوی آن در قسمت سینه باز است و آستین ندارد و برای استفاده کردن حتما باید لباسی آستین بلند به تن کرد.  و نیز روسری بلندی که جلوی سینه را کامل بپوشاند. که این امر به خصوص در فصل گرم بسیار آزاردهنده برای بانوان است و هم پوشش دلخوه و مناسب برای بانوان ندارد.

تنوع مدل های چادر مشکی

در این شرایط  و نیز در ادامه در عصر ارتباطات گسترده و سریع با ملل و اقوام دیگر و دیدن مدلهای مختلف پوشش و حجاب دیگر کشورهای مسلمان مدل چادرهای بانوان درطول زمان به گستردگی تنوع رسید. از این زمان به بعد مدل های چادر سنتی و چادر عبا و چادر عربی به تنوع به بازار پوشش ایران رسید.

مدل های متنوع چادر نوراحجاب

نوراحجاب به عنوان اولین شرکت خلاق در زمینه پوشش اسلامی در ایران فعالیت دارد. این برند در زمینه پوشش چادر و عبا و پوشش های دیگر اسلامی محصولات بسیار متنوعی را دارد.

برند نوراحجاب در زمینه تنوع مدل و طراحی از سرآمدهای امروز در دنیای مد و لباس پوشش اسلامی است و تنوع مدلهای چادر آن بسیار زیاد است.

چادر شمسه یا چادر قجری؟

چادر شمسه از سال 1400 وارد مجموعه نوراحجاب شد. این چادر شباهت هایی با چادر قجری دارد اما از مزایای ویژه ای نسبت به این چادر بهره مند است. چادر شمسه قسمتی شبیه به دامن دارد که با بستن بندهایی به دور کمر پایین تنه را می پوشاند و قسمت بالایی آن در قسمت سر کش دارد.

اما از مزایای چادر شمسه بر چادر قجری این است که، برای این چادر آستین طراحی شده که توانایی انجام کارهایی از قبیل رانندگی را بسیار راحت تر کرده است.

این چادر در قسمت جلو با بند تزیینی بسته و کاملا پوشیده است که برای بانوانی که بچه دارند و کالسکه دارند یا بچه را بغل میکنند بسیار کاربردی و راحت است.

چادر شمسه کاملا پوشیده است و برای بانوان قد متوسط و کوتاه مناسب است و استایل بسیار زیبایی برای خانم ها با اندام درشت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.